ROZDZIAŁ VII


"Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. 
Wtedy właśnie okazuje się...że jednak może." Rafał KosikSkyler Fall

- Jesteś pewien, że to dobry pomysł? - zapytałam zaczynając wątpić w sens wizyty u wiedźmy. Staliśmy kilka metrów od starego drewnianego domu, był zaniedbany i nie wyglądał jakby ktoś w nim mieszkał. 
- Nie. - po krótkiej chwili usłyszałam głos pierwotnego - Ale skoro już tu jesteśmy, możemy spróbować. - zasugerował delikatnie się uśmiechając. Skinęłam kilka razy głową, w końcu nie szłam przez pół lasu, żeby się teraz rozmyślać. Szłam pewnym krokiem zbliżając się tym samym do starego domu, Nik szedł krok przede mną. Zapukał w zniszczone, a zarazem masywne drzwi, gdy nie usłyszał odzewu otworzył je na oścież sprawdzając czy może wejść. Wewnątrz panowała ciemność, lecz wyglądał dużo lepiej niż z zewnątrz. Pierwotny wszedł do środka rozglądając się po wnętrzu, poszłam w jego ślady.
- Ginewra, wiem, że tu jesteś. Pokaż się. - powiedział głośno, zachęcając wiedźmę do ujawnienia się. Po chwili drzwi za mną trzasnęły z hukiem.
- Witaj Klaus. - przed wampirem stanęła ciemnoskóra kobieta. Czułam, jak moje mięśnie napięły się,  byłam pełna obaw, choć wiedźma stała do mnie plecami lekceważąc moją obecność. Całą swoją uwagę poświęcała pierwotnemu. - Minęło...wiele lat.
- Zaledwie dwadzieścia. - uśmiechnął się szelmowsko - Nadal wyglądasz wspaniale. - słysząc to wywróciłam teatralnie oczami, okazując swoje niezadowolenie.
- Co cię sprowadza? - zapytała wiedźma. - Stęskniłeś się? - Nik uniósł lekko kąciki ust.
- Bardzo. - dodał po chwili - Potrzebujemy twojej pomocy.
       Czarownica podeszła do mnie lekkim krokiem. Miała długie czarne kręcone włosy i wyglądała na co najmniej czterdzieści pięć lat.
- Witaj słońce! - powiedziała łagodnie - Przepraszam, że cię nie zauważyłam. - dodała gładząc mój policzek.
- Nic nie szkodzi. - odparłam chłodno odsuwając się odrobinę.
- W jakim celu przyprowadziłeś mi tego aniołka? - zapytała Klausa, nie odrywając ode mnie spojrzenia.
- Jak już mówiłem, potrzebujemy twojej pomocy.
        Ginewra wskazała na stojące przy stole krzesło, usiadłam nie spuszczając wzroku z wiedźmy. Nie potrafiłam jej zaufać.  Dlaczego bym miała? Moje ostatnie doświadczenia z nimi nie należały do przyjemnych.
- Powiedz mi, słońce, z czym się borykasz?
        Popatrzyłam kątem oka na Niklausa, stał przy oknie i przyglądał się nam uważnie.
- Potrafię czytać w myślach. - powiedziałam po chwili - Nie zawsze to działa. Z ludźmi jest inaczej, łatwiej. Nie zamykają swojego umysłu tak jak wampiry czy wiedźmy. Nie wiem od czego to zależy. - widziałam ciekawość w oczach wiedźmy - Niestety myśli, które słyszę  często mnie przytłaczają, trudno jest mi zamknąć się przed nimi.
- A teraz? Potrafisz przeczytać moje myśli? - zapytała.
- Nie. - odpowiedziałam po chwili zastanowienia - Pomożesz mi się z tym jakoś uporać? - zapytałam dotykając jej dłoni. Przez chwilę byłam w jej świecie, widziałam urywki z jej życia. Pierwsze zaklęcia, zabawa z przyjaciółmi, beztroskie życie; później wszystko się zmienia, spotyka pierwszego wampira, zakochuje się w nim, wkracza w mrok, jej przyjaciele giną. Młoda dziewczyna zostaje sama, bez przyjaciół, bez miłości. Przestraszona szybko oderwałam swoją dłoń.
- Wszystko dobrze? - zapytała reagując na zmianę mojego nastroju.
- Tak. - odparłam pośpiesznie - Po prostu denerwuję się. Rzadko o tym opowiadam. - starałam się aby mój głos brzmiał naturalnie, choć w  środku cała drżałam.
- Jesteś wyjątkowa. - powiedziała ciepło - Nigdy nie słyszałam, żeby wampir miał taki dar. A ty Niklausie? - zwróciła się do pierwotnego, który w dalszym ciągu stał przy oknie.
- Nie. - odparł krótko, wyraźnie nie chcąc uczestniczyć w rozmowie.
- Kiedyś był bardziej rozmowny. - powiedziała do mnie szeptem, choć wiedziała, że i tak ją usłyszy - Nie wiem, jak mogłabym tobie pomóc. Jeśli byś chciała zatrzymać ten dar, możemy poćwiczyć medytację. Czarami nie nauczę cię tego kontrolować. Jeśli nie, wtedy magia jest jedynym rozwiązaniem. - powiedziała opierając się o oparcie drewnianego krzesła.
- Możemy spróbować medytacji. - odpowiedziałam po chwili zastanowienia uśmiechając się lekko. 
- To twoja decyzja. - uśmiechnęła się do mnie lekko - Ale potrzebna jest nam dobra energia. - stwierdziła patrząc w stronę Klausa.
- Nigdzie się nie wybieram. - odrzekł chłodno. 
         Spojrzałam porozumiewawczo na Ginewrę, po chwili zostawiła nas samych. Nie minęła chwila, a wampir stał przede mną. 
- Nie zostawię cię tu samej. - powiedział zaczesując pukiel moich włosów za ucho.
- Nik, proszę. Wiesz jakie to dla mnie ważne. - patrzyłam błagalnie - Nic mi się nie stanie. - dodałam. Przyglądał mi się, patrzył, jak w piękny obrazek. 
- Zapewne będę tego żałował, jestem tego bardziej niż pewien. - zrobił krótką pauzę - Będę w pobliżu. Uważaj na siebie. - powiedział, by po chwili zniknąć za drzwiami. Usiadłam na kanapie starając się odprężyć ciało i umysł, oglądałam kiedyś odcinek Star Gate Atlantis, w którym Teyla próbowała nauczyć Ronona medytacji. Mam nadzieję, że mi pójdzie nieco lepiej. Wzięłam kilka głębokich wdechów.  Usłyszałam w swojej głowie, krótkie słowa "Kocham Cię", otworzyłam szeroko oczy ze zdumienia. Nik. Pierwszy raz mogłam odczytać jego myśli, choć właściwie to on mi ją podsuną. Teraz to nie miało znaczenia. Uśmiechnęłam się pod nosem.
- Widzę, że już zaczęłaś. - zza myśleń wyrwała mnie Ginewra. 
- Tak, ale kiepsko mi idzie. - odparłam pośpiesznie, odsuwając od siebie myśl, którą chciałam przesłać hybrydzie.
       Wiedźma rozstawiła świece po pokoju tworząc odpowiedni nastrój, po czym usiadła obok mnie. Zasugerowała abym odprężyła ciało i umysł.
- Zrób to samo co przed paroma minutami tylko lepiej, nie rozpraszaj się. - w końcu udało mi się uwolnić umysł ze zbędnych myśli - Spróbuj postawić w swoim umyśle tarczę ochronną, osłaniając się od zagrożenia jakim są zbędne myśli. - mówiła.
       Próbowałam postawić osłonę, ale bezskutecznie. Za każdym razem opadała odkrywając mój umysł. 
- To jest bezsensu. - stwierdziłam przeczesując włosy.
- Skoncentruj się. - powiedziała ostrzej, niż dotąd - Bez tego nic nie osiągniesz. - dodała nieco łagodniej.
- Jasne. Spróbujmy jeszcze raz. - odparłam zabierając się za ponowną medytację. Tym razem czułam, że jestem bardziej skoncentrowana. Udało mi się postawić tarczę, mimo, że była niestabilna i kilka razy ją straciłam, to nie poddałam się, aż do chwili gdy będę potrafiła utrzymać ją dłużej. 


***

- Radzisz sobie coraz lepiej. - stwierdziła Ginewra po dwóch godzinach medytacji. Usiadła obok na kanapie podając mi kubek z gorącą herbatą.
- Dziękuję szepnęłam. - starałam się zachować ostrożność i pozory, że jej ufam.
- Więc...ty i Klaus? - zapytała znienacka, zbiła mnie z pantałyku. Skąd to pytanie? Czy słyszała moje myśli? Wyznanie Nika?
- Jesteśmy tylko przyjaciółmi. - odparłam lekko się uśmiechając, nie chciałam, żeby zauważyła moje zakłopotanie. Zależy mi na Niklausie, ale nie zamierzam z nią o tym rozmawiać. 
- Wiem, jak to jest być zakochaną w Kalusie. - uśmiechnęła się szeroko - Jest czarujący, przystojny i ten brytyjski akcent. Niesamowite, że jest takim potworem. - z twarzy wiedźmy szybko znikł uśmiech.
- Więc...ty i Nik? - bez wyrzutów, choć z lekką zazdrością powtórzyłam.
- Tak, a przynajmniej tak myślałam. - wzięła łyk herbaty - Byłam w twoim wieku, gdy  go poznałam. Fascynował mnie. Wiesz, taki przystojniak zwrócił na mnie uwagę. - przez chwilę widziałam na jej twarzy płomyk szczęścia, który po chwili zgasł - Resztę już znasz. - dodała wymijająco.
- Znam? - zapytałam, jak idiotka.
- Gdy mnie dotknęłaś, poznałaś moją historię. - lekko przymknęła powieki powstrzymując łzy - Nienawidzę twojego przyjaciela. - odparła ostro - Nienawidzę całym sercem, całą sobą.
- Skoro go nienawidzisz to dlaczego mu pomagasz? - zapytałam odstawiając kubek na mały drewniany stolik.
- Nie pomagam Klausowi, tylko Tobie. A na nim się zemszczę. - uśmiechnęła się szeroko. Wstałam szybko biegnąc w stronę drzwi, lecz w pół drogi upadłam na podłogę z wielkim bólem głowy wywołanym czarami Ginewry.
- Czego ode mnie chcesz? - wycedziłam przez zaciśnięte zęby próbując wstać. Czułam jak moja głowa miała za chwilę eksplodować. 
- Chcę ci pomóc, Skye. - stanęła przede mną, cały czas sprawiając mi ból. Po chwili jednak złapała mnie za przedramiona i postawiła do pionu. Ból ustał. Patrzyłam zdezorientowana na wiedźmę, chciałam uciekać, zawołać Nika, ale coś mi nie pozwalało; jakby Ginewra przejęła nade mną kontrolę - Chciał, abyś o nim zapomniała, samolubnie cię odepchnął. Niech więc spełni się jego życzenie.
- Nie! - krzyknęłam przeraźliwie - Nie rób tego!

Niklaus Mikaelson

               Wszedłszy do salonu poczułem zapach świeżej krwi, mój węch nie mylił się, przy kanapie leżało ciało młodego mężczyzny; a tuż przy nim siedziała Skye. Podszedłem bliżej.
- Odejdź. - powiedziała zachrypniętym głosem. Nie, kochana, nie zostawię cię. Bezgłośnie usiadłem na kanapie, bym mógł przyjrzeć się bliżej jej twarzy. Była ubrudzona krwią, oczy pełne łez patrzyły w jeden bliżej nieokreślony punkt. Mimo, że zdecydowała się być wampirem, to nie radzi sobie z tym, krzywdzenie ludzi nie leżało w jej naturze. Ani jako człowiek, ani jako wampir. Spojrzałem na chłopaka, i ku własnemu zdziwieniu stwierdziłem, że żyje. Szybko rozgryzłem swój nadgarstek i przyłożyłem brunetowi do ust zmuszając do picia, po chwili chłopak był jak nowy. Zauroczyłem go by o wszystkim zapomniał. Natomiast dziewczyna siedziała w tym samym miejscu, co przed kilkoma minutami. Usiadłem obok ujmując jej twarz w dłonie, zmuszając tym samym, by na mnie spojrzała. Patrzyła na mnie pustymi oczami, na policzkach miała zaschnięte łzy rozmazane z krwią. 
- On żyje. - powiedziałem delikatnie, kilka razy powtarzając, by zrozumiała, że nie zabiła tego młodego mężczyzny. To byłoby dla niej nie do zniesienia. Po krótkiej chwili  blondynka oprzytomniała. 
- Żyje? -  zapytała pełna nadziei. Przytaknąłem. Widziałem, jak spada jej kamień z serca - To było okropne. - wyszlochała mocno się do mnie przytulając.
        Chodziłem zdenerwowany po salonie, po tym samym w którym Skye prawie zabiłaby człowieka, dla mnie to nie miałoby znaczenia, ale ona by tego nie zniosła. Natomiast w chwili obecnej trawiła mnie inna sprawa; nie chciałem dopuścić do siebie myśli, że ponownie naraziłem Skye na niebezpieczeństwo. Niepotrzebnie zabierałem ją do Ginewry, całą swoją złość do mnie przelała na moją ukochaną. 
- Obudziła się? - zapytałem wchodzącego Eljiaha - Powiedz, że się obudziła!
- Nik... - zaczął ciężko - ...Ginewra rzuciła na nią jakieś zaklęcie. Przeglądałem stare księgi matki, niestety niczego nie znalazłem. Potrzebujemy pomocy innej wiedźmy. 
- Nie ma mowy! - spiorunowałem brata wzrokiem - Nie będę narażał Skye. Nigdy więcej! Rozumiesz!? - wykrzyczałem. Podszedłem do barku, wyciągnąłem dwie szklanki i napełniłem je burbonem. 
- Powiesz mi co się tam wydarzyło? - zapytał wampir. Odkąd wróciłem ze Skye, nie był w stanie wydusić ode mnie ani słowa, na temat tamtego dnia, a i ja nie jestem pewien co powinienem odpowiedzieć. Obiecałem, że będę ją chronić, byłem w pobliżu, a nie udało mi się jej pomóc. 
- Zawiodłem. - przyznałem z dziwnym żalem. Tak nie przystało pierwotnej hybrydzie. Podałem Eljiah szklankę z bursztynowym płynem, a sam usiadłem w wielkim fotelu - Nie radziła sobie ze swoim darem, więc zaproponowałem jej pomoc.
- Darem?
- Wiem, to niedorzeczne, ale tak to nazywała. - skwitowałem - Wszystko miało pójść gładko i po mojej myśli, niepotrzebnie ją tam zostawiłem.

- Zapytam ponownie. Jakim darem?
- Nie panowała nad nim. Ginewra miała z nią tylko medytować.
- Nik! - Eljiah krzyknął wyciągając mnie tym samym z otępienia. Spojrzałem na niego, ale dopiero po chwili doszedłem do siebie - W porządku? - zapytał. Skinąłem kilka razy głową - Nad czym nie panowała?
- Czyta w myślach, ludzi i wampirów. Potrafi wpływać na ich zachowania. - widziałem zdziwienie na twarzy brata - Też o tym nie wiedziałem. 
        Opowiedziałem pierwotnemu bratu o wszystkim co wydarzyło się w ostatnim czasie. W jaki sposób odnalazłem Skye, co spotkało ją w Mystic Falls. Pomijając szczegóły kolacji i późniejszego poranka...


Skyler Fall

        Obudziłam się w nieznanym mi miejscu, przestraszona zerwałam się szybko z wielkiego łóżka. Podeszłam cicho do drzwi pokoju, niestety nic nie usłyszałam, żadnych głosów, ani kroków. Nic, prócz ciszy. Rozejrzałam się po pokoju, był gustownie urządzony i nie wyglądał jak więzienie, ale pozory mylą; obok szafy dostrzegłam dwie czerwone walizki, wyglądały zupełnie jak moje. Skąd one się tu znalazły? Jak ja się tu znalazłam? Otworzyłam pierwszą walizkę, w której znalazłam moje rzeczy, w drugiej również.
- O co chodzi? - zapytałam sama siebie siadając na łóżku. Starałam się przypomnieć sobie coś, cokolwiek co naprowadziłoby mnie na jakiś trop. Niestety w głowie miałam pustkę. Wiedziałam, jedynie, że muszę się stąd wydostać, i to jak najszybciej. Spojrzałam na rąbek białej koronkowej koszuli, którą miałam na sobie. Kto mnie w nią ubrał? Nie przypominam sobie, abym taka miała. Zupełnie nic nie rozumiem, ale nie mogę tak uciekać, muszę się przebrać. Z walizki wyciągnęłam ciemne dżinsowe spodnie z wysokim stanem, luźną czarną bluzkę i dżinsową kurtkę; z drugiej walizki wyciągnęłam czarne botki. Ponownie podeszłam do drzwi upewniając się, że nikogo nie ma. Wyszłam po cichu. Schodząc schodami spotkałam znajomego wampira i od razu wiedziałam gdzie jestem. Tylko nadal nie wiedziałam dlaczego.
- Witaj Skyler. - przywitał się z lekkim uśmiechem, jak zawsze elegancko ubrany i szarmancki, niestety to tylko złudzenie.
- Eljiah. - ledwo słyszalnie wypowiedziałam jego imię. Przestraszona nie wiedziałam co zrobić, jedyne co przyszło mi do głowy to ucieczka. Próbowałam wybiec w wampirzym tempie, lecz wyjście zagrodził mi inny wampir. Przystojny niebieskooki blondyn. Nie wiedziałam dlaczego moje serce zabiło mocniej. Wampir nie powiedział nic, przyglądał się mi uważnie, a ja dostrzegłam na jego twarzy troskę. Zdezorientowana odwróciłam się w stronę Eljiaha, skrzyżowałam ręce na piersi jednocześnie pytając:
- Czego ode mnie chcesz?
- Nic. - odpowiedział zdziwiony.
- Jasne. A ja sama chciałam, żebyś mnie więził, tak?
- Wszystko w porządku? Dobrze się czujesz? - zapytał.
- Nic nie jest w porządku! - uniosłam głos - Nie wiem co tutaj robię i jak długo tu jestem. Jeśli chcesz mnie zabić to zrób to tu i teraz, ale szybko!
- Nikt cię nie zabije. - odparł z brytyjskim akcentem wampir za mną. Odwróciłam się patrząc
na przystojniaka.
- Kim ty właściwie jesteś? - zapytałam zirytowana. Eljiah podszedł nieco bliżej.
- Nie znasz go? - zapytał nie ukrywając zdziwienia. Pokręciłam przecząco głową - Zaczekaj w salonie. - zwrócił się do mnie, a następnie wyszedł z blondynem do kuchni. 
- I tak będę was słyszała. - dodałam ironicznie, wchodząc do salonu kątem oka dostrzegłam butelkę burbonu. Podeszłam do stolika i nalałam do szklaneczki bursztynowego płynu. Upiłam łyk. Wyostrzając słuch, usłyszałam, że moi nowi wampirzy koledzy są pochłonięci rozmową, a nawet kłótnią; w sekundę podjęłam decyzję, że wykorzystam zaistniałą sytuacje i w wampirzym tempie wybiegłam z posesji Mikaelsonów.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

ROZDZIAŁ VIII

ROZDZIAŁ IX

ROZDZIAŁ V